Egzotų katės

Go down

Egzotų katės

Rašyti  tutsi on Pir. 06 22, 2009 10:38 pm

Apibūdinimas:
Kilmės istorija. Egzotų katės kilmės šalis yra Jungtinės Amerikos Valstijos. Amerikos selekcininkai, norėdami pagerinti Amerikos trumpaplaukės katės kailio atspalvį, sukryžmino ją su persų kate. Tokiu būdu persų katė įgavo trumpą kailį ir ši veislė vėliau buvo pavadinta egzotų trumpaplauke. Oficialiai ši veislė pripažinta 1966 CFA (kačių mylėtojų asociacijos).
Kryžminant du egzotus, kačiukai gali gimti su ilgu plauku. Amerikoje tokius kačiukus vadina egzotų ilgaplaukiais, o Prancūzijoje juos priskiria persų katėms.

Išvaizda:
Egzotų katės sveria 3-6.5 kg. Šių kačių kailis yra tankus ir minkštas, tarsi pliušinis. Kailio spalva, kaip ir persų ilgaplaukės, gali būti vienspalvė, raina ar su viena kita dėmele. Egzotų akys yra didelės ir apvalios. Akių spalva dažniausiai priklauso nuo kailio spalvos, tačiau jos visuomet yra spindinčios ir skaidrios. Snukis plokščias, su labai trumpa nosyte. Trumpų kojų egzotų katė turi trumpą, tačiau tvirtą kaklą, apvalią bei masyvią galvą. Ausys mažos suapvalintais galais. Tipinis šių kačių požymis – tai iš ausų kyšantis plaukų kuokštelis. Uodega trumpa, tankaus kailio, suapvalintu galiuku.

Charakteris:
Ši katė yra taiki, bet aktyvesnė už persišką. Smalsi, žaisminga, gero charakterio, noriai žaidžia su į save panašiais gyvūnais ir šunimis. Su šia kate lengva gyventi vienuose namuose, ji retai kniaukia, elgiasi santūriai. Tačiau kaip ir kiekvienam gyvūnui, šiai katei taip pat reikia dėmesio ir atidos, nes ji ypatingai nemėgsta vienatvės. Be to, tai švelnus gyvūnas, todėl ir su ja reikia elgtis švelniai.

Priežiūra:
Lengva prižiūrėti, tačiau kailiuką reiktų pašukuoti kiekvieną dieną. Ypač katės išvaizdą sekite šėrimosi periodu. Šiai katei dažnai ašaroja akys, kurias būtina valyti.Pastaba: egzotų kates galima kryžminti su persų katėmis.

tutsi
tutsi
Admin

Pranešimų skaičius : 124
Join date : 2009-06-09
Miestas : Molėtai

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kickickic.forumlt.com

Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume