Egipto Mau

Go down

Egipto Mau

Rašyti  tutsi on Antr. 06 16, 2009 12:12 am

Mau - labai tinkamas pavadinamas kačių veislei... Skamba panašiai kaip miau, taciau egiptiečiu kalba mau reiškia tiesiog... katė. Ši išdidi gražuolė katyte gali didžiuotis savo kilme - jos protėviai buvo garbinami dar Senoves Egipte.
Apie tai pasakoja istoriniai šaltiniai, kuriems jau daugiau negu trys tūkstančiai metų! Senieji papirusai džiugiai nustebino kačių mylėtojus, mat juose net Saulės dievas buvo įgijęs rainos katytes pavidalą. Į Europą pirmosios egiptietės atkeliavo palyginti neseniai - vos daugiau negu pries pusę amžiaus, kai Rusijos kunigaikstienė N.Trubeckaja, kačiu myletoja ir augintoja, įsigijo kelis kačiukus ir pristatė juos parodoje. Netrukus kunigaikstienė išvyko i JAV, kartu pasiėmusi ir savo augintinius. Remdamiesi senaisiais egiptiečių piešiniais ir netgi kačių mumijomis, Amerikos kačių augintojai labai stengėsi išlaikyti kuo grynesnę mau veislę. Tai jiems pavyko, o žaviosios mau katytės dabar būna kelių atspalvių: sidabrinio, bronzinio, juodai dūminio. Žinoma, visos jos rainos, t. y. pasipuošusios ryškiomis, itin kontrastingomis dėmemis ir dryžiais. Šios katytės kakta pažymeta ypatingu M raide primenanciu ženklų, o migdolo formos akis pabrėžianti linija fenologe vadinama deivės makiažu. Parodos metu teisėjai kačiukų makiažą vertina itin reikliai - pasirodo, jų spalvos turi derėti prie kailiuko spalvos! Visai kaip per mūsų misis rinkimus, tik paneles gražina kosmetologes, o katytes - pati gamta.
Liaupsinant rainosios Egipto mau išvaizda reikėtų pagirti ir charakterį. Ne paslaptis, kad katės dažnai būna aikštingos, užsispyrusios, o mes apie tokias sakome su charakteriu (na kaip ir išmones...) Mau charakteris tiesiog puikus. Jos be galo draugiškos - mielai bendrauja tiek su žmonemis, tiek su kitais gyvūnais. Mėgstamiausias mau užsiėmimas - popiečio miegas (kad ir ant šeimininko kelių). Jei neleisite pavalgiusiai katytei snustelti, ji bus labai nepatenkinta. Šiaip ji tikrai ne miegalė, netgi atvirkščiai - labai judri, smalsi, domisi viskuo, kas vyksta aplink. Be to, ji labai šneki, o jos balselis gali buti ir švelniai melodingas, ir grėsmingai riaumojantis, ir stačiai kniaukiantis. Mau galima išmokyti įvairiausių triukų - ji paklusni ir labai nuovoki. Į lauką vienos katytės geriau neleisti - jos rainumas tiesiog užhipnotizuos kaimynus ir savo numylėtines šeimininkas gali daugiau nebeišvysti... Tačiau mau visai mielai eina pasivaikščioti vedina už pavadėlio, o tokią judrią katytę laikyti be gryno oro - tiesiog nusikaltimas. Teisybės vardan reikia išduoti vieną mažą paslaptėlę - ir mau turi yda. Tai jos... gudrumas. Šeimininkui tikrai sunku atsispirti, kai jam valgant dvi žalios akys godžiai skaičiuoja kasnius ir, atrodo, maldaute maldauja bent trupinėlio. Tokiu elgesiu mau labai primena šunyti. Jei norisi išsaugoti puikią katytės figūrą, geriau jai nenuolaidžiauk. Beje, gražioji besotė pati puikiausiai gali susimedžioti desertui kokį peliuką. Ir musės viename kambaryje su šia katyte tikrai negyvens... Instinktas yra instinktas.
Puikiosios Egipto katytės, atrodo, sutveros tam, kad jomis žavetųsi, jas dievintų ir labai labai myletų.

tutsi
tutsi
Admin

Pranešimų skaičius : 124
Join date : 2009-06-09
Miestas : Molėtai

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kickickic.forumlt.com

Atgal į viršų Go down

Re : Egipto Mau

Rašyti  Ligityte on Tr. 07 08, 2009 6:54 pm

Išvaizda panaši į maniškės ... žvengia

Ligityte
Apsipratęs

Pranešimų skaičius : 129
Join date : 2009-06-22
Age : 21
Miestas : Plugė Lietuva

Peržiūrėti vartotojo aprašymą

Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume